Legzira

Legzira jest jedną z najpiękniejszych plaż w Maroku. Leży pomiędzy miejscowościami: Mirleft i Sidi Ifni, około 150 km na południe od Agadiru i 60 od miejscowości Tiznit.

Na pierwszy rzut oka przypomina wybrzeże Algarve w Portugalii. Jej największą ozdobą, poza złotym piaskiem, są dwa potężne skalne klify wrzynające się w ocean. Łaskawa natura wyrzeźbiła w nich bramy, przez które można swobodnie przechodzić, delektując się grą światła i kolorów. Skalne łuki zmieniają kolor w zależności od kąta padania promieni słonecznych od jasnopomarańczowego do czerwono-ceglastego. Podczas pochmurnego dnia są zdecydowanie bardziej brązowe. Ich struktura przypomina piasek pomieszany ze żwirem. Odłamujące się kawałki klifów pokrywają plażę a woda zaokrągla ich krawędzie, tworząc z nich wielokolorowe otoczaki – niewątpliwa gratka dla amatorów pięknych kamieni. Mienią się feerią kolorów i wzorów. Ja wpadłam po uszy i większość spaceru szłam ze wzrokiem utkwionym pod nogami. Znalazłam tam okazy w paski i w kropki, czerwone, czarne, żółte, zielone i inne. Zresztą sami oceńcie 🙂

Dziś zapraszam Was na plażę Legzira wirtualnie a w przyszłości – osobiście. Naprawdę jest godna zobaczenia. Cały czas jest tu jeszcze cicho i spokojnie, nie ma tłumu turystów a kilka hotelików, przyklejonych do skał nie zepsuło jej charakteru. Jedynie w niedzielę plaża się zapełnia rodzinami Marokańczyków, którzy spędzają na niej cały dzień – jedzą, plotkują, grają w różne gry. To tu po raz pierwszy w Maroku widziałam żeńskie drużyny futbolowe, dzielnie walczące z tymi męskimi. Widok był naprawdę zabawny. Najbardziej popularnymi sportami są tu: surfing oraz paralotniarstwo. Warto się również przespacerować w drugim kierunku niż klify. Wybrzeże z tej strony jest bardziej urozmaicone a kolory, formy skalne i małe zatoczki, tworzą naprawdę urokliwy widok.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i podzielenia się swoimi uwagami.

Reklamy