Maj w Maroku 06.05.2015 – 20.05.2015 – objazd + odpoczynek

Zapraszamy na wiosenny urlop do Maroka z Bab Africa Travel – po raz pierwszy proponujemy formułę tydzień zwiedzania + tydzień odpoczynku.

Trasa, jak zwykle w Maroku, jest bardzo ciekawa zarówno pod względem zabytków jak i natury. Zobaczymy budynki zbudowane w ostatnim tysiącleciu (najstarsze były wybudowane przed powstaniem Polski), reprezentujące różne style i funkcje. Będzie nam towarzyszyć egzotyczna roślinność (palmy, agawy, kaktusy), bezkresny ocean oraz przyjemna pogoda z temperaturą oscylującą w granicach 20-30 stopni. Oto plan wyprawy:

wycieczka

UWAGA: można przyjechać tylko na tydzień, zarówno na samo zwiedzanie jak i na sam pobyt. Szczegóły (loty, cena itp) będą ustalane indywidualnie z poszczególnymi osobami.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia i krótkie opisy miast. Chętni mogą zobaczyć i przeczytać więcej, klikając w zamieszczone linki:

FEZ – najstarsze miasto muzułmańskiego Maroka, stolica kultury, religii, rzemiosła i tradycji. Posiada rozległą medynę, malowniczo położoną w dolinie i otoczoną wzgórzami, w której czas zatrzymał się w średniowieczu. To w Fezie znajduje się najstarszy uniwersytet na świecie – Al Karaouine, biblioteka z cennymi zwojami i księgami, tradycyjne garbiarnie skór, manufaktury ręcznie formowanej i zdobionej ceramiki oraz tak wąskie uliczki, że nawet ludzie muszą stawać, by się minąć. Więcej o Fezie znajdziecie na naszej stronie: opis, zdjęcia.

AZROU – to kolorowe miasto w Atlasie Średnim, którego główną atrakcją jest las cedrowy z jego małymi mieszkańcami – makakami berberyjskimi. Te ciekawskie człekokształtne małpki są skore do figli i podchodzą do ludzi na wyciągnięcie ręki. Można je karmić, fotografować lub po prostu obserwować. Więcej informacji na niniejszym blogu oraz na naszej stronie www: opis i zdjęcia.

TAMA BIN EL OUIDANE – sztuczne jezioro, które wygląda jakby było tam od zawsze. Charakteryzuje się pięknym położeniem wśród czerwonych wzgórz Atlasu, które przeglądają się w lazurze wody.  

WODOSPAD OUZOUD – bardzo spektakularny 110 metrowy wodospad, tworzący kilka malowniczych kaskad. Można go oglądać zarówno z góry, jak i z dołu a widoki zapierają dech w piersiach.

IMI n’IFRI – przepiękna otwarta grota, którą trzeba zobaczyć. Więcej wiadomości i zdjęć zobaczycie na niniejszym blogu w poprzednich artykułach: Bin el Ouidane, Ouzoud i Imi n’Ifri.

RABAT – stolica Maroka, piękne miasto, położone nad brzegiem oceanu i ujściu rzeki Bou Regreg. Stając na moście, można zobaczyć spektakularną panoramę miasta ze średnowieczną medyną i dzielnicą żydowską, zwaną Mellah oraz całkiem nowoczesne dzielnice administracyjne, powstałe w XX wieku. Całości dopełnia nowoczesne centrum Sale z portem jachtowym i pięknymi budynkami mieszkalnymi, położonymi na tle starej medyny. Więcej o Rabacie na naszej stronie www: opis i zdjęcia

CHELLAH – starożytna twierdza, położona na obrzeżach Rabatu – bardzo malownicze miejsce ze szczyptą historii. Więcej zdjęć zobaczycie tutaj.

CASABLANKA – miasto – legenda, rozsławione dzięki filmowi z czasów wojny. Casablanka budzi mieszane uczucia – jest najmłodszym i największym miastem Maroka, nieoficjalną stolicą biznesu i handlu. Warty zobaczenia jest 3 co do wielkości meczet na świecie – Hassana II oraz dzielnice w stylu art – deco. Więcej: opis, zdjęcia miasta, zdjęcia meczetu Hassana II.

MARRAKECH – miasta nie trzeba przedstawiać. Kolorowe i gwarne, posiadające najsłynniejszą medynę i plac w Afryce a także nowoczesne dzielnice mieszkaniowe, w których swoje rezydencje posiadają znani i bogaci (np. Madonna, Angelina Jolie i Brad Pit). Plac Jemma el-Fna to kwintesencja egzotyki, marokańskiej tradycji i smaku. Każdy powinien zobaczyć Marrakesz. Więcej zobaczysz na naszej stronie www oraz blogu: zdjęcia, opis, Jemma el-Fna.

MOULAY BOUSSELHAM – przepiękna miejscowość letniskowa z malowniczą linią brzegową oraz błękitną laguną pełną ptaków, które można podglądać. Spokojna atmosfera, szeroka piaszczysta plaża oraz porowate skały pełne owoców morza i kolorowych żyjątek, powodują, iż miejscowość jest idealnym miejscem na odpoczynek. Więcej: opis i zdjęcia, zdjęcia laguny Merdja Zerga.

Cena wycieczki dla 1 osoby – 890 euro

Cena zawiera:

  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje; napoje do posiłków: woda; inne posiłki i napoje we własnym zakresie;
  • transfery z/na lotnisko
  • przejazdy na całej trasie samochodem z kierowcą/przewodnikiem;
  • noclegi w standardzie 2-3-gwiazdkowym w tradycyjnych riadach lub hotelach, w pokojach 2-3 osobowych; na pobycie w Moulay Bousselham – apartament;

Cena nie zawiera:

  • transportu z/do Maroka
  • biletów wstępu do muzeów itp
  • ubezpieczenia turystycznego
  • wydatków osobistych
  • zwyczajowych napiwków dla przewodników, obsługi hoteli, restauracji itp.
  • innych usług, nie wymienionych w punkcie pt: „cena zawiera”

Trip_Fez_Rabat_Casablanca_Azemmour_El-Jadida_Oualidia_Safi_Essaouira_Marrakech_map_1

Wybrane loty:

loty

UWAGA: Loty z innych miast będą wyszukiwane wg potrzeb uczestników. Zapraszamy do kontaktu mailowego: bab-africa@hotmail.com

 

Zapraszamy słonecznie

Bab Africa Travel

www.babafrica.com

www.babafricatravel.wordpress.com

www.sunny-morocco.blog.pl
www.facebook.com/pages/Bab-Africa-Travel

http://www.tripadvisor.fr/Reviews-Bab_Africa_Travel


bab-africa@hotmail.com

Nour: +212 654 730 925

Reklamy